Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Do 60% mniejsze zużycie energii czujników PANASONIC

Zmniejszenie obciążeń dla środowiska.

Ograniczenie emisji CO2 to jeden z najważniejszych tematów w kierunku ograniczenia globalnego ocieplenia. Firmy podejmują szereg działań już na etapie procesu produkcji, ale także w odniesieniu do gotowych produktów czy oferowanych usług.

Temat odciążenia środowiska nigdy nie przestanie być aktualny. Tak więc producenci starają się ulepszać parametry komponentów czyniąc je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Ze względu na to, że produkty elektryczne pochłaniają więcej energii na etapie użytkowania niż na etapie produkcji, Panasonic ma na celu kompleksowe ograniczenie emisje CO2, wdrażając cztery podstawowe założenia: „oszczędzanie energii”, „tworzenie energii”, „przechowywanie energii” i „zarządzanie energią”.

Różnorodna seria czujników CX-400 firmy Panasonic wpisuje się w system zarządzania energią. W ramach wspomnianych wyżej dążeń, w tych czujnikach osiągnięto redukcję zużycia energii aż do 60%, średnio 44% redukcji przy modernizacji dzięki unikalnej konstrukcji. Dzięki temu czujniki CX-400 zmniejszają emisję dwutlenku węgla i wpływają na dalsze zmniejszanie obciążeń dla środowiska.

Ultrakompaktowe czujniki fotoelektryczne serii CX-400 to ważna grupa komponentów Panasonic, mimo niewielkiej wielkości, mniej więcej formatu pudełka od zapałek.

Seria czujników CX-400 obejmuje:

Dzięki nowemu układowi ASIC (specjalizowany układ scalony), czujniki pobierają do 60% mniej energii niż dotychczas.

Charakterystyka czujników CX-400:

ZASTOSOWANIE CZUJNIKÓW CX-400

Czujniki serii CX-400 Panasonic są odpowiednie do wielu standardowych zastosowań:

KUP CZUJNIKI SERII CX-400 PANASONIC
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

TYP BARIEROWY CX-400

Ten typ czujników charakteryzuje się dużym zasięgiem wykrywania na odległości do 10 m, 15 m oraz 30 m, dzięki nowemu układowi ASIC pobierają do 60% mniej energii niż do tej pory, są wyjątkowo małej konstrukcji.

Akcesoria:

TYP ODBLASKOWY CX-400

Pięć typów odblaskowych oferuje nie tylko wykrywanie na różnych odległościach, do 5 m (CX-493), ale także wyjątkowo niewielkie rozmiary. Typ CX-491 jest wyposażony w filtr polaryzacyjny i wiązkę widzialną do wykrywania obiektów odbijających światło, natomiast trzy typy o mniejszej histerezie – CX-481, CX-482 i CX-483 – niezawodnie wykrywają obiekty przezroczyste. W przypadku zamontowania kilku czujników blisko siebie zadziała funkcja zapobiegania zakłóceniom.

Akcesoria:

TUP ODBICIOWY CX-400

Dostępne są cztery typy odbiciowe z automatycznym zapobieganiem zakłóceniom. Typ wąskokątny z tłumieniem tła i widzialną wiązką wykrywa obiekty o średnicy zaledwie 0,5 mm. Pozostałe modele serii CX-400 to trzy typy odbiciowe z zasięgiem wykrywania od 100 mm do 800 mm.

Akcesoria:

OFERTA KOMPONENTÓW W AUTOMATECH

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego www.automatechsklep.pl. Od niemal 30 lat (od 1994 r.) oferujemy komponenty automatyki przemysłowej światowych producentów, w tym Panasonic, Siemens, Bernstein, Benedict, ASM, Captron, Cognex, Omron, ABB, Conductix-Wempfler (w tym marka Jay), Phoseon, Themis, Seifert, Mayser, Brady.

W AUTOMATECH INTEGRUJEMY SYSTEMY

Niezależnie od dystrybucji produktów, projektujemy i wdrażamy projekty dzięki oferowanym specjalistycznym usługom inżynierskim:

CERTYFIKATY SIEMENS DLA ZESPOŁU AUTOMATECH

Wysokie kompetencje zespołu naszych inżynierów został doceniony przez firmę Siemens, która przyznała nam status Kwalifikowanego Integratora, Partner Solution oraz Partnera Digitalizacyjnego Siemens.

Obejrzyj nagranie prezentujące projekty automatyzujące, robotyzujące i digitalizujące w przemyśle:

Źródło, tłumaczenie:

panasonic.eu

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem