Integracja systemów wizyjnych w przemyśle motoryzacyjnym

Wysoka precyzja kontroli jakości przy zachowaniu rygorystycznych norm bezpieczeństwa.

W branży przemysłowej systemy wizyjne pełnią główną lub pomocniczą rolę w procesach kontroli jakości. Ze względu na wysoką elastyczność systemów wizyjnych mają zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. Systemy wizyjne są integrowane na liniach produkcyjnych, ponieważ charakteryzują się wysoką efektywnością kontroli, prosty układem pod kątem mechanicznym oraz niskimi kosztami eksploatacji.

Systemy wizyjne są wartościowe dla przemysłu, zwłaszcza motoryzacyjnego, ze względu na konieczność spełnienia wysokich wymagań jakościowych w procesie produkcyjnym w tym sektorze. Wysoka precyzja detekcji definiowana jest przez odległość kamery, rozdzielczość sensora oraz zastosowany obiektyw.

Rozwiązania systemów wizyjnych muszą nie tylko optymalizować produkcję, ale także spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Takie warunki spełniają aplikacje firmy Cognex, stosowane na całym świecie do szerokiego zakresu zadań: detekcji, identyfikacji oraz inspekcji.

AUTOMATECH – PARTNER SYSTEM INTEGRATOR COGNEX

W AUTOMATECH od wielu lat integrujemy systemy kontroli wizyjnej na liniach produkcyjnych, w różnych branżach. AUTOMATECH jest PARTNER SYSTEM INTEGRATOREM COGNEX, co oznacza wysokie kwalifikacje naszego zespołu potwierdzone przez firmę Cognex, spełniamy wysokie standardy Cognex, nasz zespół inżynierski przechodzi szkolenia z aktualnych rozwiązań oferowanych przez Cognex.

Systemy kontroli wizyjnej Cognex to szybka i automatyczna lokalizacja części, zgodności ze wzorcem, klasyfikacja i rozpoznawanie znaków. Zaawansowane technologie widzenia maszynowego, odczyt kodów kreskowych i głębokie uczenie się pozwalają zakładom produkcyjnym na eliminację wad, weryfikację montażu i śledzenie komponentów na każdym etapie procesu produkcyjnego.

KUP KOMPONENTY COGNEX

W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Zintegrowanie systemów kontroli wizyjnej Cognex na linii produkcyjnej pozwala na obsługę skomplikowanych zadań w wielu obszarach procesów produkcyjnych:

Kontrola systemów bezpieczeństwa

Kontrola opon i kół

Inspekcja systemów napędowych

Kontrola systemów elektronicznych

Inspekcja podwozia

Aplikacje kontroli wizyjnej Cognex są na tyle elastyczne, że można je zastosować mając na uwadze fakt, że sprostają zarówno dzisiejszym, jak i możliwym wyzwaniom w przyszłości.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą AUTOMATECH, jeśli rozważacie Państwo zastosowanie systemu kontroli wizyjnej w zakładzie. Dysponujemy własnym laboratorium, w których jesteśmy w stanie ocenić na początkowym etapie projektu, która aplikacja będzie najefektywniejsza biorąc pod uwagę oczekiwane potrzeby.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem