Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

MAYSER – NIEZAWODNE TECHNOLOGIE BEZPIECZEŃSTWA PRZEMYSŁU 4.0

Sprawdzone rozwiązania chroniące ludzi i maszyny.

Koncepcja przemysłu 4.0 opiera się nie tylko na nowych technologiach, które podnoszą wydajność parku maszynowego, ale także na interakcji z ludźmi, którzy je obsługują. Dlatego istotne jest zapewnienie komfortu pracy operatorom maszyn poprzez zapewnienie im bezpiecznej obsługi. Zaawansowane technologicznie aplikacje mogą być wyzwaniem dla bezpieczeństwa, stąd konieczność zastosowania sprawdzonych rozwiązań od uznanych dostawców automatyki przemysłowej.

PRZEMYSŁ, AUTOMATYKA I LOGISTYKA

Czułe na nacisk urządzenia ochronne (maty bezpieczeństwa, listwy bezpieczeństwa, zderzaki bezpieczeństwa) niemieckiej firmy Mayser są stosowane wszędzie tam, gdzie zautomatyzowane procesy mogą zagrażać bezpieczeństwu ludzi. System obejmuje wykrywanie dostępu dowolnego typu do obszarów niebezpiecznych w pobliżu maszyn i linii produkcyjnych, ale zapewnia również wykrywanie przeszkód w celu ochrony na krawędziach zamykających oraz ochronę przed kolizją w systemach pojazdów sterowanych automatycznie (AGVS).

Technologie bezpieczeństwa

Firma Mayser oferuje czułe na nacisk urządzenia ochronne, które można ze sobą łączyć, zapewniając w ten sposób kompleksowe podejście do zapewnienia niezbędnej ochrony. Środki te niezawodnie wykrywają i zabezpieczają ludzi oraz chronią całe środowisko pracy w obszarze bezpośrednio otaczającym maszynę.

Technologia od Mayser pozwala na indywidualne podejście do zagrożeń bezpieczeństwa. Wszystkie komponenty bezpieczeństwa firmy Mayser są zgodne z normami EN ISO 13849 i/lub EN ISO 13856, a tym samym spełniają wymagania dyrektywy maszynowej.

Obszary zastosowań technologii bezpieczeństwa w przemyśle, automatyce i logistyce to:

KUP PRODUKTY MAYSER
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

OCHRONA DRZWI, BRAM I OKIEN

W zależności od sytuacji montażowej i rodzaju zastosowania, podczas zamykania wszystkich automatycznych drzwi, bram lub okien mogą wystąpić zagrożenia dla ludzi i przedmiotów. Odbojniki bezpieczeństwa Mayser, profile czujników i miniaturowe krawędzie bezpieczeństwa niezawodnie zapobiegają przytrzaśnięciu przez główne i dodatkowe krawędzie zamykające.

Obszary zastosowań komponentów Mayser to wykrywanie przeszkód dla głównych i drugorzędnych krawędzi zamykających.

MOTORYZACJA

Od ponad dwóch dekad firma Mayser dostarcza przemysłowi motoryzacyjnemu wysokiej jakości produkty bezpieczeństwa i rozwiązania systemowe wykonane z pianek PUR.

Sterowane czujnikami systemy ochrony przed przeszkodami zapewniają bezpieczeństwo funkcji automatycznego zamykania w pojazdach. Kluczowe znaczenie mają tutaj nasze miniaturowe krawędzie bezpieczeństwa zaprojektowane zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym, żeby spełnić wysokie wymagania przemysłu motoryzacyjnego i pojazdów autonomicznych.

Firma Mayser produkuje również półprodukty i komponenty systemów z termoformowalnych pianek PUR. Dzięki temu oferowane są niestandardowe produkty i rozwiązania dla wnętrz pojazdów.

Transport publiczny – obszary wejścia i wyjścia z autobusów i pociągów są głównymi strefami zagrożenia w transporcie publicznym i autonomicznych wahadłowcach. Systemy bezpieczeństwa drzwi oferowane przez Mayser reagują nawet na bardzo małe obiekty, które blokują (lub mogą zablokować) ruch zamykania drzwi. Zatrzymują one niebezpieczny ruch, a następnie odblokowują drzwi, zanim dojdzie do uszkodzenia. Stopnie bezpieczeństwa z przedłużonym zabezpieczeniem zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Technologie medyczne – w tej technologii wysoce wyspecjalizowane maszyny są wykorzystywane do analizy i terapii. Ich głowice diagnostyczne lub terapeutyczne są bardzo ruchome, dlatego wymagają zabezpieczenia przed kolizją, aby chronić zarówno pacjentów, jak i personel medyczny.

Pojazdy użytkowe – wśród klientów Mayser są również producenci maszyn budowlanych i rolniczych, domów mobilnych i pojazdów specjalnych. Dla tej branży opracowywane są i produkowane osłony wewnętrzne i komponenty akustyczne, również w małych seriach.

Przemysł lotniczy i kosmiczny – często staje przed wyzwaniem ochrony istotnych komponentów wykonanych z materiałów wrażliwych na nacisk. Typowym przykładem jest załadunek i rozładunek samolotu – Mayser dostarcza do tego odpowiednią technologię bezpieczeństwa. Wszystkie produkty są zgodne ze standardami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA) w zakresie bezpieczeństwa operacyjnego.

Źródło: tłumaczenie www.mayser.com

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem