Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Migracje sterowników S5 i innych systemów SIEMENS do S7

Produkcja sterowników Simatic S5 była utrzymywana przez niemal 20 lat.

Jednak, rozwój technologii wymaga ciągłych zmian, udoskonaleń i wdrożenia nowych rozwiązań. I tak w 1997r. na rynku pojawił się następca S5 ⭢ Simatic S7.

Od momentu wprowadzenia nowej serii S7 minęło już 2 lata. Wprowadzone przez firmę w 1979 r. sterowniki S5 działają w wielu przedsiębiorstwach do dziś, jednak nigdy nie wiadomo jak długo będą pracować bezawaryjnie. Żaden przedsiębiorca nie chciałby nieprzewidzianych przestojów parku maszynowego, bowiem każda godzina unieruchomienia linii produkcyjnej oznacza realne straty dla firmy.

Niestety, w przypadku awarii, działanie maszyny na ‘starej’ wersji komponentów wiąże się z wieloma problemami:

Migracja odtworzy stary układ bezpieczeństwa/sterowania z wykorzystaniem nowego. Dlatego warto rozważyć migrację starego sterownika na nowy Simatic S7.

Przyniesie to poprawę w kategorii bezpieczeństwa oraz lepszej diagnostyki.

Migracji podlegają: sterowniki bezpieczeństwa/PLC, przekaźniki programowalne bezpieczeństwa oraz układy przekaźnikowe bezpieczeństwa, ale również program: konfiguracja sprzętowa (wejścia, wyjścia, komunikacja), bloki specjalne. kod programu.

JAKIE JEST POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU MIGRACJI DO S7?

Migracja do nowej platformy Simatic S7 przyniesie wiele korzyści: zastosowany zostanie nowy sprzęt, do którego będą dostępne części zamienne przez co najmniej najbliższe 20 lat, będzie możliwa lepsza diagnostyka sprzętowa, sprzęt będzie kompatybilny ze współczesnym oprogramowaniem, a w przypadku awarii – części zamienne zostaną dostarczone w krótkim czasie.

Podsumowując: Nasz zespół inżynierów ma duże doświadczenie w przeprowadzaniu migracji sterowników S5 i innych systemów do nowej platformy S7 – zrealizowaliśmy migracje dla wielu klientów. Jest to trudny projekt, ponieważ wymaga znajomości obu systemów (nowego i starego), pracochłonny – wymaga walidacji, jednak w ostatecznym rozrachunku przynosi wymierne korzyści dla klienta końcowego, dlatego też wielu managerów i zarządzających zakładami produkcyjnymi decyduje się na taką inwestycję.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem