Mniej błędów produkcyjnych = mniejsze koszty produkcji

W dynamicznie rozwijającej się branży motoryzacyjnej, nie ma miejsca na błędy produkcyjne. Precyzyjna kontrola jakości dzięki systemom wizyjnym Cognex przyniesie realne oszczędności.

Automatyzacja w przemyśle motoryzacyjnym rozwija się wyjątkowo dynamicznie; największą ilość robotów znajdziemy właśnie w tej branży.
Nie bez powodu, bo wymagania są coraz większe. Firmy, które do tej pory nie myślały o hybrydyzacji czy elektryfikacji, zmieniają swoje podejście. Rozwój technologii ukierunkowany na samochody elektryczne – to już nie są plany, to fakty. W 2019, w światowym rankingu najlepiej sprzedających się marek na pierwszym miejscu była Tesla Model 3, sprzedało się ponad 300 000 egzemplarzy.

Dynamiczny rozwój nie jest pozbawiony problemów. Rosnące oczekiwania dotyczące zastosowania najnowszych rozwiązań technologicznych i związane z nimi bardzo szybkie tempo wdrażanych zmian zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia problemów na liniach produkcyjnych. Z tego powodu konieczna jest kontrola jakości wykrywająca błędy, która zaoszczędzi firmie nieplanowane koszty np. z powodu wadliwie wyprodukowanych części lub zwrotów wadliwych towarów.

Rozwiązania Cognex, spełniając rygorystyczne standardy jakości na wszystkich etapach produkcji, z powodzeniem stosowane są na liniach montażowych samochodów, również elektrycznych.

Czytniki systemów wizyjnych Cognex wykonują wiele zadań:

  • Kontrola komponentów i montażu pod kątem jakości i zgodności
  • Precyzyjne prowadzenie i ustawianie pozycji maszyn
  • Zapewnienie identyfikowalności na każdym etapie łańcucha dostaw

Przedsiębiorcy inwestujący w zaawansowane technologicznie linie montażowe muszą na bieżąco monitorować jakość produkcji, ewentualne straty będą niepożądanym obciążeniem, szczególnie po dużych inwestycjach.

AUTOMATECH, jako integrator systemów wizyjnych, od ponad 25 lat projektuje i wdraża aplikacje z zastosowaniem czytników i innych rozwiązań firmy Cognex. Nasz zespół inżynierów projektuje i realizuje projekty, w większości o charakterze prototypowym – odpowiadając na indywidualne potrzeby klientów.
Oferujemy kilkadziesiąt usług inżynierskich. Z obszaru rozwiązań Przemysłu 4.0 w tym: stanowiska zrobotyzowane, analiza danych w czasie rzeczywistym, system operacyjny IoT oparty na chmurze, cyfrowy bliźniak.

W ofercie firmy mamy również: audyty bezpieczeństwa, budowę i modernizację maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych, modernizację pras, budowę szaf sterowniczych i kompletnych układów sterowania, sterowanie radiowe, systemy SCADA, lampy LED UV dla przemysłu, system LOTO, laserowe stanowiska znakujące, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa.

Zapoznaj się z ofertą usługową Automatech.

Oferujemy ponad 180 000 komponentów automatyki przemysłowej dostawców o światowej renomie – zapoznaj się z ofertą produktową Automatech.

Zapraszamy do kontaktu, nasi inżynierowie zaproponują rozwiązania dopasowane do Państwa potrzeb:
tel.: (22) 753 24 80
mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Źródło zdjęcia samochodu Tesla: www.tesla.com
Źródło zdjęć z zastosowaniem systemów wizyjnych Cognex: Cognex
W artykule wykorzystano tłumaczenie materiałów ze strony Cognex