Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Modernizacje pras

Przykładowe wdrożenia.

Obsługa części maszyn jest na tyle niebezpieczna w swoim działaniu, że zapewnienie bezpieczeństwa powinno być najwyższym priorytetem w przedsiębiorstwie. Do tej grupy maszyn należą prasy, głównie do obróbki metalu na zimno, ale też tektury, gumy, skóry i tworzyw sztucznych.

Wypadki związane z prasami mogą być dramatyczne dla pracowników. W przypadku dużych maszyn mogą to być amputacje, a nawet wypadki śmiertelne, dlatego tak istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa obsłudze.

Najczęściej spotykane prasy to:

Na najbardziej niebezpieczne uważa się prasy mechaniczne, ze względu na szybkość działania suwaka prasy. Może on trwać nawet mniej niż sekundę, dlatego tak istotne jest zagwarantowanie bezpiecznej obsługi.

Bez wątpienia, w ostatnich dziesięcioleciach wyraźnie wzrosła świadomość konieczności zagwarantowania bezpieczeństwa pracy w zakładach. Czuwają nad tym działy BHP oraz zewnętrzne jednostki kontrolujące np. PIP, które egzekwują właściwe wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy, obligatoryjne dla każdego przedsiębiorstwa. Na wyobraźnię działają publikowane statystyki skutków wypadków. Gdy do nich dochodzi, potencjalne straty finansowe, a także nadszarpnięty dobry wizerunek firmy mogą być dodatkowym bodźcem dla właściciela zakładu do rozpoczęcia procesu dostosowania użytkowanych maszyn do obowiązujących norm.

AUTOMATECH, obecny na rynku automatyki przemysłowej od 1994 roku, przeprowadził wiele modernizacji pras. Projekty te dotyczyły zarówno dostosowania starych maszyn do wymagań BHP oraz nowych, sprowadzonych spoza Polski. O niektórych z ich można przeczytać na naszej stronie internetowej:

Do aplikacji AUTOMATECH zawsze stosuje komponenty sprawdzonych dostawców, o jakości uznanej w branży za najwyższą, na światowym poziomie.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem