Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Oszczędzaj koszty produkcji dzięki systemom COGNEX

Ile można zaoszczędzić na zastosowaniu narzędzi Cognex?

Systemy wizyjnej kontroli jakości znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu m.in.: motoryzacji, elektronice, FMCG, produkcji dóbr konsumenckich, logistyce, farmacji, przemyśle tytoniowym, produkcji solarów, nauce, aż po obsługę bagażu na lotniskach.

REDUKCJA KOSZTÓW REKLAMACJI

Mimo, że od wprowadzenia pierwszych modeli kamer wizyjnych minęło już kilkadziesiąt lat (o rozwoju firmy Cognex przeczytaj tutaj), w miarę postępu w przemyśle ich użycie, niezależnie od branży, staje się z roku na rok bardziej uzasadnione: pozwalają na kontrolę jakości na linii produkcyjnej w celu usprawnienia procesu produkcji. Wychwytują wadliwe produkty, przez co pozwalają uniknąć wprowadzenia ich na rynek, a w konsekwencji kosztów reklamacji. Tak więc niezależnie od branży, systemy wizyjne, czytniki kodów i nowoczesne oprogramowania wizyjne, umożliwiają weryfikację procesu produkcji, eliminację usterek, niezawodną identyfikację wszechobecnych w wielu branżach kodów kreskowych (nawet tych niewidocznych lub ukrytych). Mogą zautomatyzować kontrolę na produkcji, zwiększyć jej przepustowość, zredukować ilość odpadów i zaoszczędzić pieniądze firmy.

REDUKCJA KOSZTOWNYCH KONTROLI KOŃCOWYCH

Przemysł motoryzacyjny kojarzy się z tendencją obniżania kosztów i jednocześnie wzrostem jakości. Globalny dostawca maszyn dla tej branży odniósł duży sukces wykorzystując systemy wizyjne w każdej maszynie i na każdym etapie procesu produkcyjnego. Na przykład, każdy robot na linii montażowej silnika używa systemów wizyjnych In-Sight® do sprawdzania komponentów przed i po montażu. Wady są wykrywane przed dodaniem większej wartości do części, co znacznie zmniejsza potrzebę kosztownej kontroli na końcu. Koszt pojedynczego defektu wykrytego w końcowym teście jest tego samego rzędu wielkości co pojedynczy punkt kontroli, zapewniając zwrot inwestycji rzędu kilku miesięcy na punkt kontroli.

ROI NA POZIOMIE ZALEDWIE KILKU MIESIĘCY

Jak to działa? Zastosowanie u klienta motoryzacyjnego automatycznych urządzeń kontrolnych In-Sight Cognexa na linii, pozwoliło skrócić czas montażu o 20% – zminimalizowano pojedyncze usterki zapobiegając kosztownemu wycofaniu produktu z rynku w przyszłości. Finalnie, optymalizacja produkcji o 20% znacznie zwiększyła przychody w pierwszym roku tego klienta, co oznacza zwrot z inwestycji w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Ile można zaoszczędzić na zastosowaniu narzędzi Cognex? Przeczytaj o innych przykładach.

AUTOMATECH, firma inżynierska, obecna na rynku automatyki przemysłowej od 1994 rokut, wykorzystuje w aplikacjach wizyjnych szeroki, przemysłowy zestaw narzędzi Cognex w tym:

Cognex nieustannie udoskonala ofertę wprowadzając nowości na miarę przemysłu 4.0.

W AUTOMATECH od 1994 roku współpracujemy z dostawcami o światowej renomie, by dostarczać naszym klientom najwyższą jakość usług i produktów.

ZOBACZ KATALOG USŁUG

ZOBACZ KATALOG PRODUKTÓW

Źródło:

www.cognex.com

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem