Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Przygotuj się na lato - AUTOMATECH poleca klimatyzatory PFANNENBERG

Bezpieczeństwo dla ludzi, maszyn i środowiska.

Firma Pfannenberg specjalizując się w produkcji komponentów elektronicznych dla branży automatyki przemysłowej, w drugiej połowie roku 2018 wprowadziła do swojej oferty nowe modele klimatyzatorów do szaf sterowniczych umiejscowionych na zewnątrz budynków.Urządzenia tego typu utrzymując wewnątrz szaf optymalne dla danej aplikacji parametry powietrza, czasem muszą sobie dodatkowo radzić z wyjątkowo trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Biorąc pod uwagę najbardziej skrajne sytuacje, takie jak ulewy, silne mrozy czy zamiecie śnieżne, seria DTS 3000 umieszczana została w odpornej na korozję i uszkodzenia mechaniczne oraz optymalizującej odprowadzanie ciepła zamkniętych układów obudowie stalowej – malowanej proszkowo, lub obudowie ze stali nierdzewnej o podobnych właściwościach.

W celu sprostania nawet ekstremalnym zmianom temperatur, wilgotności czy zapylenia – klimatyzatory Pfannenberg można wyposażyć w dodatkową aparaturę taką jak grzałki o mocy od 200W do 1200W, termostaty i higrostaty utrzymujące odpowiednią wilgotność.

Wszystkie modele standardowo posiadają stopień ochrony IP 56 oraz N3R, żeby jak najskuteczniej zabezpieczyć urządzenia wewnątrz szafy sterowniczej. Dostępne są między innymi skraplacze powlekane zanurzeniowo powłoką antykorozyjną o stopniu ochrony NEMA typu 4X.

Odporne na mróz wyposażenie obudowy zawiera: promiennik ciepła oraz inteligentny system obsługi wentylacji gwarantujące niezawodne funkcjonowanie i doskonałą ochronę przed skraplaniem w temperaturach spadających do -40 °C.

Nagromadzona wilgoć zostaje odprowadzona na zewnątrz urządzenia zanim się skropli, nie doprowadzając do zwarć w obwodzie.

Typowy pakiet dla urządzeń pracujących w temperaturach dochodzących do +60 °C, wyposażony jest w stabilizujący temperaturę kompresor oraz pojemny kondensator zapewniający stosowną ochronę dla komponentów. Pakiet HT przewiduje obsługę mniejszych urządzeń, dla których wystarczy 700W mocy elementów chodzących, ale jest w stanie zaoferować do 3200W – tym bardziej wymagającym systemom.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem