Relokacja maszyn – doradztwo przy weryfikacji systemów sterowania w nowej lokalizacji

Rozbudowa zakładu, zmiana layoutu, dostawienie nowych maszyn oraz przesunięcie maszyn i linii produkcyjnych między oddziałami firmy – to przykładowe powody relokacji. Również sprowadzenie maszyny spoza Unii Europejskiej wiąże się z koniecznością dostosowaniem jej do obowiązujących wymagań na terenie Polski. Każda z tych sytuacji wymaga ponownego sprawdzenia aktualnego poziomu bezpieczeństwa maszyn i ludzi.

Dla właściciela przedsiębiorstwa ważne jest, by zakupiona maszyna została możliwie szybko włączona do procesu produkcji. Zapewnienie ciągłości pracy maszyn i urządzeń powinno zminimalizować czas przestoju i maksymalnie przyśpieszyć zwrot z inwestycji.

AUTOMATECH OFERUJE PEŁEN ZAKRES USŁUG DORADZTWA w zakresie RELOKACJI:

  1. Audyt bezpieczeństwa – weryfikacja zgodności z normami bezpieczeństwa
  2. Analiza ryzyka
  3. Weryfikacja kompletności i poprawności dokumentacji
  4. Wyznaczanie poziomu zapewnienia bezpieczeństwa
  5. Koordynacja działań przy certyfikacji CE maszyn i linii produkcyjnych
  6. Raport końcowy

Szczegółowy opis każdego z powyższych obszarów znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej www.bezpieczenstwo-maszyn.com

Relokacja to doskonała okazja do modernizacji, np. zastosowanie przemysłowego systemu wizyjnego. Dzięki zastosowaniu kamer wizyjnych, czytników kodów lub innych produktów z szerokiej oferty Cognex, można zminimalizować ilość wadliwych produktów; dzięki wyeliminowaniu usterek na linii produkcyjnej przedsiębiorstwo obniża koszty produkcji, a dla klientów pozostaje gwarancją najwyższej jakości. Automatech, jako PARTNER SYSTEM INTEGRATOR, od wielu lat z sukcesami stosuje rozwiązania Cognex.

W procesie relokacji warto uwzględnić rozwiązania technologii industry 4.0 jakim jest robotyka. Dodanie do procesu produkcji robota czy cobota jest, wcześniej czy później, nieuniknione jeśli przedsiębiorca myśli o zwiększaniu wydajności produkcji i staniu się nowoczesną fabryką. Stanie się to szybciej, jeśli zakład będzie miał kłopoty z pozyskaniem pracowników, a coraz częściej słyszy się o kryzysie w tym obszarze. Automatech oferuje rozwiązania z zastosowaniem robotów.

Czynników generujących sukces jest wiele. Firmy stawiające na nowoczesną fabrykę zgodnie z trendami rozwoju rynku, powinny wprowadzać nowe technologie przy pomocy doświadczonych integratorów takich jak Automatech. Od 25 lat zespół naszych inżynierów projektuje i wdraża aplikacje oraz rozwiązania, dostarczając światową technologię z zakresu automatyzacji produkcji.

Pobierz Katalog Produktowy.
Pobierz Katalog Usługowy.

Zapraszamy do kontaktu, doradzimy Państwu rozwiązanie oraz przygotujemy specjalną ofertę:
tel.: (22) 753 24 80
mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com