Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

SINUMERIK - inteligentny, wysokowydajny, wielozadaniowy system dla obrabiarek

Optymalizacja procesów produkcyjnych.

Menedżerowie utrzymania ruchu nieustannie szukają rozwiązań zwiększających poziom efektywności produkcji. Jednym z nich jest rozwiązanie od Siemens – system SINUMERIK oferujący pełny zakres uniwersalnych technologii do toczenia i frezowania.

Systemy CNC SINUMERIK to wysokowydajne, inteligentne rozwiązanie dla obrabiarek w zakresie automatyzacji linii produkcyjnych.

Jak opisuje producent: „Siemens Machine Tool Systems pomoże Wam w zwiększeniu efektywności swojej produkcji w najlepszy możliwy sposób, dzięki wysokowydajnym systemom CNC SINUMERIK, kompetencjom technologicznym i wiedzy w zakresie tworzenia sieci i wykorzystywania danych procesowych w produkcji.”

Systemy sterowania SINUMERIK są stosowane w technologiach toczenia, wiercenia, frezowania, szlifowania, wycinania: laserowego i wodnego.

Znajdują zastosowanie w obróbce drewna i szkła, obróbce elementów dla branży lotniczej i samochodowej, a także w medycynie.

SINUMERIK został zaprojektowany do każdej wielkości produkcji: od produkcji pojedynczych części, przez produkcję warsztatową, po produkcje wielkoseryjne.

Technologia CNC to rozwiązanie dla produkcji, jeśli planujesz:

SIMATIC PLC zintegrowany w SINUMERIK pozwala w łatwy sposób na integrację z systemem automatyzacji produkcji, niezależnie od wymagań: podłączenia robotów czy zintegrowania z nadrzędnym systemem automatyzacji zakładu produkcyjnego.

Od 15 lat SINUMERIK 840D sl dostarczał najwyższą wydajność sterowania CNC w klasie Premium wyznaczając standardy dla wysokowydajnych obrabiarek CNC. Charakteryzuje się wysokowydajną architekturą sprzętową, inteligentnymi logarytmami regulacji, technologią napędów zapewniającą najwyższą dynamikę i precyzję w czasie obróbki. Model SINUMERIK 840D sl to doskonałe rozwiązanie do integracji systemów CNC ze środowiskiem IT.

Dostępność SINUMERIK 840D sl będzie utrzymywana w ofercie Siemens do września 2024 roku. Po tym czasie SINUMERIK 840D sl będzie miał status „części zamiennej”.

Rodzina systemu SINUMERIK:

NOWOŚĆ SINUMERIK ONE

Obecnie wysokowydajne układy sterowania CNC będą rozwijane w kierunku nowego sterowania SINUMERIK ONE. Nowość SINUMERIK ONE zapewnia pełną, 100% kompatybilność w obszarze programowania jak i obsługi.

SINUMERIK ONE jest dostępny na całym świecie, klienci zwracają uwagę na jego innowacyjność oraz technologię, przeczytaj referencje TUTAJ.

SINUMERIK ONE oferuje nowoczesny wygląd i liczne nowe funkcje dla operatora. Programowanie i obsługa pozostają niezmienione, dzięki temu przejście na SINUMERIK ONE jest wyjątkowo łatwe dla użytkownika. Ponadto silniki SIMOTICS i napędy SINAMICS są identyczne, dlatego można je wymieniać, są kompatybilne.

SINUMERIK ONE jest całkowicie zintegrowany z TIA Portal dzięki SIMATIC S7-1500F PLC, łącząc świat automatyki i produkcji. Dostępne panele operatorskie o różnej wielkości od 15″ do 24″ w wersji poziomej i pionowej oferują odpowiednie rozwiązanie, od najprostszych po najbardziej złożone.
Dlatego konstruktorzy wykorzystują dużą elastyczność systemu, a operatorzy standaryzować procesy i park maszynowy. SINUMERIK Powerride (główny element nowych pulpitów sterowania) umożliwia obsługę jedną ręką i nie wymaga odrywania wzroku operatora od poruszającej się maszyny.

KUP SINUMERIK

W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Jeśli macie Państwo pytania do rozwiązań SINUMERIK i/lub jesteście Państwo zainteresowani integracją SINUMERIK na linii produkcyjnej zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem