Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Transformacja cyfrowa - jaka będzie?

Pojęcie Industry 4.0 jest już w obecnej chwili nierozerwalne z obszarami branży przemysłowej.

Możemy się zastanawiać czy w Polsce mam już 4.0 czy jeszcze 3.0, jednak nie przeszkadza nam to w analizie najbliższej przyszłości pod kątem digitalizacji przemysłu czy Internetu rzeczy IoT (ang. Internet of Things) na świecie – z czasem technologie te na pewno pojawią się i u nas.

Współpraca urządzeń czy uczenie się głębokie softwerów nikogo dziś nie dziwią, raczej jesteśmy ciekawi w jakim kierunku rozwiną się technologie. W tym celu, firma Accenture przygotowała w 2018 r. ankietę dla pracowników IT z całego świata. Aż sześć tysięcy ankietowych poproszono o określenie trendów technologicznych, które ich zdaniem będą miały kluczowe znaczenie dla rozwoju biznesu w przyszłości.

W raporcie czytamy o 5 trendach wytypowanych przez specjalistów:

AUTOMATECH, jako firma inżynierska działająca w branży od 25 lat, realizuje z sukcesem zlecenia na aplikacje oraz wdraża rozwiązania najnowszych technologii w zakresie profesjonalnych usług rynku automatyki przemysłowej. W zakresie systemów wizyjnych oferujemy produkty firmy Cognex, która stale udoskonala swoją szeroką ofertę, wprowadzając coraz bardziej udoskonalone systemy wizyjne In-Sight, czytniki kodów DataMan czy oprogramowanie np. VisionPro ViDi – przełomowe, oparte na głębokim uczeniu się oprogramowanie do analizy obrazu zaprojektowane specjalnie pod kątem automatyki przemysłowej (więcej o Cognex w j. polskim oraz j. angielskim).

Na uwagę zasługuje firma o globalnym zasięgu, której przedstawiać specjalnie nie trzeba – Siemens. AUTOMATECH współpracuje z Siemens od wielu lat, najpierw jako Kwalifikowany Integrator, a od początku 2019r. jako Solution Partner Siemens – to wyróżnienie przyznawane dostawcy, który reprezentuje światowe standardy Siemens, głównie z obszaru systemów bezpieczeństwa. Siemens sukcesywnie wprowadza udoskonalone rozwiązania, tu należy wymienić choćby launch sterownika S7 – który przyniesie poprawę w kategorii bezpieczeństwa oraz lepszej diagnostyki. Nasza firma wykonała wiele migracji sterowników S5 i innych systemów Siemens do S7, co bez wątpienia wpływa na poprawę w kategorii bezpieczeństwa oraz lepszej diagnostyki w przedsiębiorstwie.

O INNYCH REALIZACJACH I WDROŻENIACH
PRZEPROWADZONYCH PRZEZ NASZĄ FIRMĘ MOŻESZ PRZECZYTAĆ

W realizowanych rozwiązaniach stosujemy, a także oferujemy klientom sprzedaż komponentów z obszaru automatyki przemysłowej o światowej renomie, w tym firm takich jak: Siemens, ASM, Benedict, Bernstein, Captron, Cognex, Omron, Conductix-Wampfler, Emotron, Panasonic, Pfannenberg czy Phoseon. Dzięki najwyższej jakości oferowanych produktów, nasi odbiorcy mogą mieć pewność, że zastosowanie ich to najlepsze rozwiązanie dla maszyn czy linii produkcyjnych.

Źródło:

Materiał przygotowany na podstawie www.mitsmr.pl

1 Wikipedia

2 www.hbr.org/2017/09/only-3-of-companies-data-meets-basic-quality-standards

Źródło zdjęcia: www.news.usa.siemens.biz/blog

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem