Gap and Flush Inspection Area

TRZY KORZYŚCI Z UŻYWANIA 3D VISION

Systemy wizyjne w branży motoryzacyjnej.

Ostatnie dwa lata powstrzymały tempo produkcji w sektorze motoryzacyjnym. Jednak ostatnie doniesienia wskazują na to, że rok 2022 będzie czasem nadrabiania zaległości. Zespół ekonomistów z Goldman Sachs[1] prognozuje wzrost produkcji samochodów o 12,1%, żeby zbliżyć się do odbudowy zapasów. Ważnym czynnikiem osiągnięcia sukcesu będzie dostępność półprzewodników, głównie pod kątem pojazdów elektrycznych. Goldman Sachs szacuje, że większość wzrostu produkcji elektryków będzie pochodzić z rynku chińskiego.

Rynek motoryzacyjny od lat wykorzystuje aplikacje kontroli wizyjnej na liniach produkcyjnych.

Automotive Traceability

System Wizyjny In-Sight 3D-L4000 COGNEX
In-Sight 3D-L4000 COGNEX to doskonałe rozwiązanie dla jeszcze lepszej jakości kontroli wizyjnej.

Najważniejsze cechy:

 • Pierwsza w branży, opatentowana optyka wykorzystująca niebieski laser
 • Inteligentna kamera 3D o rozdzielczości liniowej 2k, nie wymaga żadnego zewnętrznego sterownika
 • Intuicyjny interfejs In-Sight Spreadsheet ułatwia konfigurację i uruchomienie aplikacji 3D bez potrzeby programowania

Kup System Wizyjny In-Sight 3D-L4000 COGNEX na automatechsklep.pl

In-Sight 3D-L4000 COGNEX

TRZY KORZYŚCI Z UŻYWANIA 3D VISION[2]

 1. Kompaktowe, wydajne rozwiązanie 3D
 2. In-Sight 3D-L4000 oferuje kompaktową formę inteligentnej kamery, zapewniając jednocześnie moc 8-rdzeniowego procesora Intel z akceleracją FPGA. Dzięki liniowemu czujnikowi 2K skalibrowanemu do opatentowanej optyki niebieskiego lasera bez efektu plamki, In-Sight 3D-L4000 może jednocześnie przechwytywać chmury punktów 3D o wysokiej rozdzielczości do pomiarów i obrazy 2D o wysokiej rozdzielczości do drugorzędnych kontroli jakości 2D i śledzenia produktów.

  Zdjęcie 1: Niebieski laser bez efektu plamki (lewy) i czerwony laser z efektem plamki (prawy)

  Oprócz obudowy IP65, która czyni go gotowym do instalacji przemysłowych, unikalny laser bez efektu plamki oznacza, że klienci mogą bez obaw instalować In-Sight 3D-L4000 pod przenośnikami. System będzie działał z maksymalną rozdzielczością i prędkością, nawet jeśli do 50% okna lasera zostanie zablokowane przez zanieczyszczenia. To sprawia, że In-Sight 3D-L4000 jest pierwszym rozwiązaniem wizyjnym 3D, które może być montowane do góry nogami bez obaw, że przypadkowe, unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia zablokują laser i negatywnie wpłyną na działanie.

 3. Laser bez efektu plamki zapewnia bezpieczeństwo i dokładność
 4. Poza zabezpieczeniem kamery 3D przed zanieczyszczeniami, opatentowany system optyczny niebieskiego lasera bez plamek w In-Sight 3D-L4000 rejestruje obrazy o wyższej jakości niż tradycyjne laserowe czujniki przemieszczenia. Krótsza długość fali niebieskiej i bezprecedensowa ostrość linii laserowej bez efektu plamki łączą się w celu zapewnienia dokładniejszych chmur punktów 3D, co oznacza dokładniejsze systemy zapewniania jakości.

  3D L4000 Laser Line

  Zdjęcie 2: In-Sight 3D-L4000 kontroluje odlewane części samochodowe za pomocą linii laserowej bez efektu plamki.

  Unikalny mechanizm skanowania 3D dostarcza również więcej światła na powierzchnię inspekcji i jest bezpieczniejszy niż jakiekolwiek inne konkurencyjne rozwiązanie skanera laserowego 3D.

  Konkurencyjne rozwiązania są klasyfikowane jako urządzenia 3B lub 3R, podczas gdy In-Sight 3D-L4000 jest urządzeniem laserowym 2M, co znacznie zmniejsza zabezpieczenia niezbędne do zainstalowania systemu na linii produkcyjnej.

  Większa moc optyczna oznacza, że In-Sight 3D-L4000 może pracować z wyższymi częstotliwościami – do 4 kHz. W połączeniu z 8-rdzeniowym procesorem pokładowym z akceleracją FPGA, In-Sight 3D-L4000 nie tylko generuje trójwymiarowe chmury punktów o wysokiej rozdzielczości, lecz także tworzy dwuwymiarowe obrazy w skali szarości na potrzeby walidacji etykiet, OCR, odczytu kodów i innych zastosowań.

 5. Intuicyjne oprogramowanie zaprojektowane specjalnie dla 3D
 6. Żeby w pełni spełnić obietnicę najdokładniejszej inteligentnej kamery 3D, inżynierowie firmy Cognex przebudowali od podstaw swoje najpopularniejsze algorytmy. Umożliwiło to pełne wykorzystanie podejścia chmury punktów 3D w przeciwieństwie do bardziej powszechnego podejścia mapy wysokości stosowanego przez konkurencję.

  Zdjęcie 3: Mapa wysokości 2.5D (po lewej) i chmura punktów 3D (po prawej)

  Zaprogramowany w intuicyjnym środowisku arkusza kalkulacyjnego firmy In-Sight, In-Sight 3D-L4000 zawiera wszystkie tradycyjne narzędzia pomiarowe 3D, których oczekują użytkownicy, takie jak znajdowanie płaszczyzny i wysokości. Jednakże, jest on również wyposażony w pełny zestaw narzędzi wizyjnych 3D, zaprojektowanych w celu wykorzystania inspekcji w prawdziwej przestrzeni 3D.

  W przeciwieństwie do typowych systemów 3D, które przetwarzają obrazy 3D na reprezentacyjne mapy wysokości 2D w celu podstawowej obróbki narzędzi, In-Sight 3D-L4000 pozwala użytkownikom umieszczać narzędzia wizyjne bezpośrednio na prawdziwych obrazach 3D części.

  Prawdziwe kontrole 3D zwiększają dokładność i rozszerzają zakres rodzajów kontroli, które mogą być wykonywane. Co więcej, ponieważ inspekcje są przeprowadzane w 3D, użytkownicy mogą natychmiast doświadczyć, jak narzędzia wizyjne działają na rzeczywistej części.

  In-Sight 3D-L4000 oferuje obecnie wiele dedykowanych algorytmów 3D, w tym Blob3D, PatMax 3D, Edge3D, ExtractSphere 3D, ExtractCylinder 3D i inne.

Począwszy od kompaktowej formy, poprzez laser bez efektu plamki i intuicyjny interfejs arkusza kalkulacyjnego In-Sight, In-Sight 3D-L4000 został zaprojektowany tak, aby pomóc klientom szybko i łatwo skonfigurować i uruchomić aplikacje 3D:

 • System upraszcza tworzenie aplikacji
 • Usprawnia integrację fabryczną dzięki pełnemu zestawowi funkcji I/O i komunikacyjnych
 • Łączy on również narzędzia wizyjne 2D i 3D w tej samej aplikacji, co prowadzi do szybszego wdrażania

Kup System Wizyjny In-Sight 3D-L4000 COGNEX na automatechsklep.pl

Nasze specjalizacje:

W AUTOMATECH integrujemy systemy automatyki przemysłowej.

Nasi inżynierowie regularnie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach światowych producentów branżowych. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że zrealizujemy dla nich optymalne aplikacje bazujące na najnowszych, dostępnych rozwiązaniach.

W czym się specjalizujemy?

 • Projektujemy i kompleksowo realizujemy modernizacje maszyn i linii
 • Przeprowadzamy audyty bezpieczeństwa
 • Projektujemy i wdrażamy aplikacje robotyczne, budujemy stanowiska robotyczne, linie zrobotyzowane
 • Przeprowadzamy pomiar siły cobota
 • Projektujemy i wdrażamy rozwiązania systemów kontroli wizyjnej dla przemysłu
 • Dostosowujemy maszyny pod kątem wymogów bezpieczeństwa EU (deklaracja Zgodności WE/UE, znak CE)
 • Projektujemy i budujemy maszyny oraz urządzenia
 • Wdrażamy LOTO
 • Projektujemy i budujemy szafy sterownicze
 • Przeprowadzamy migracje do wyższej platformy np. Siemens S5 do S7
 • Przeprowadzamy pomiar dobiegu maszyn
 • Projektujemy rozwiązania z laserowym stanowiskiem znakującym
 • Przeprowadzamy specjalistyczne szkolenia z obszaru automatyki przemysłowej

Katalog Usług AUTOMATECH
Katalog Produktów AUTOMATECH

Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą:
tel.: (22) 753 24 80 / (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl / zamowienia@automatech.pl

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiecie się Państwo więcej o oferowanych przez nas usługach inżynierskich, wejdź na:
www.automatech.pl
www.automatechsklep.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com
Webinary i filmy:
YouTube
Bądź na bieżąco:
Facebook
LinkedIn

Źródło:

[1] https://polskiprzemysl.com.pl/raporty/rynek-motoryzacyjny-w-2022/

[2] Tłumaczenie: cognex.pl