Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Trzy korzyści z używania 3D Vision

Systemy wizyjne w branży motoryzacyjnej.

Ostatnie dwa lata powstrzymały tempo produkcji w sektorze motoryzacyjnym. Jednak ostatnie doniesienia wskazują na to, że rok 2022 będzie czasem nadrabiania zaległości. Zespół ekonomistów z Goldman Sachs1 prognozuje wzrost produkcji samochodów o 12,1%, żeby zbliżyć się do odbudowy zapasów. Ważnym czynnikiem osiągnięcia sukcesu będzie dostępność półprzewodników, głównie pod kątem pojazdów elektrycznych. Goldman Sachs szacuje, że większość wzrostu produkcji elektryków będzie pochodzić z rynku chińskiego.

Rynek motoryzacyjny od lat wykorzystuje aplikacje kontroli wizyjnej na liniach produkcyjnych.

SYSTEM WIZYJNY IN-SIGHT 3D-L4000 COGNEX

In-Sight 3D-L4000 COGNEX to doskonałe rozwiązanie dla jeszcze lepszej jakości kontroli wizyjnej.

Najważniejsze cechy:

KUP SYSTEM WIZYJNY IM-SIGHT 3D-L4000 COGNEX
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

TRZY KORZYŚCI Z UŻYWANIA 3D VISION2

In-Sight 3D-L4000 oferuje kompaktową formę inteligentnej kamery, zapewniając jednocześnie moc 8-rdzeniowego procesora Intel z akceleracją FPGA. Dzięki liniowemu czujnikowi 2K skalibrowanemu do opatentowanej optyki niebieskiego lasera bez efektu plamki, In-Sight 3D-L4000 może jednocześnie przechwytywać chmury punktów 3D o wysokiej rozdzielczości do pomiarów i obrazy 2D o wysokiej rozdzielczości do drugorzędnych kontroli jakości 2D i śledzenia produktów.

Oprócz obudowy IP65, która czyni go gotowym do instalacji przemysłowych, unikalny laser bez efektu plamki oznacza, że klienci mogą bez obaw instalować In-Sight 3D-L4000 pod przenośnikami. System będzie działał z maksymalną rozdzielczością i prędkością, nawet jeśli do 50% okna lasera zostanie zablokowane przez zanieczyszczenia. To sprawia, że In-Sight 3D-L4000 jest pierwszym rozwiązaniem wizyjnym 3D, które może być montowane do góry nogami bez obaw, że przypadkowe, unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia zablokują laser i negatywnie wpłyną na działanie.

Poza zabezpieczeniem kamery 3D przed zanieczyszczeniami, opatentowany system optyczny niebieskiego lasera bez plamek w In-Sight 3D-L4000 rejestruje obrazy o wyższej jakości niż tradycyjne laserowe czujniki przemieszczenia. Krótsza długość fali niebieskiej i bezprecedensowa ostrość linii laserowej bez efektu plamki łączą się w celu zapewnienia dokładniejszych chmur punktów 3D, co oznacza dokładniejsze systemy zapewniania jakości.

Unikalny mechanizm skanowania 3D dostarcza również więcej światła na powierzchnię inspekcji i jest bezpieczniejszy niż jakiekolwiek inne konkurencyjne rozwiązanie skanera laserowego 3D.

Konkurencyjne rozwiązania są klasyfikowane jako urządzenia 3B lub 3R, podczas gdy In-Sight 3D-L4000 jest urządzeniem laserowym 2M, co znacznie zmniejsza zabezpieczenia niezbędne do zainstalowania systemu na linii produkcyjnej.

Większa moc optyczna oznacza, że In-Sight 3D-L4000 może pracować z wyższymi częstotliwościami – do 4 kHz. W połączeniu z 8-rdzeniowym procesorem pokładowym z akceleracją FPGA, In-Sight 3D-L4000 nie tylko generuje trójwymiarowe chmury punktów o wysokiej rozdzielczości, lecz także tworzy dwuwymiarowe obrazy w skali szarości na potrzeby walidacji etykiet, OCR, odczytu kodów i innych zastosowań.

Żeby w pełni spełnić obietnicę najdokładniejszej inteligentnej kamery 3D, inżynierowie firmy Cognex przebudowali od podstaw swoje najpopularniejsze algorytmy. Umożliwiło to pełne wykorzystanie podejścia chmury punktów 3D w przeciwieństwie do bardziej powszechnego podejścia mapy wysokości stosowanego przez konkurencję.

Zaprogramowany w intuicyjnym środowisku arkusza kalkulacyjnego firmy In-Sight, In-Sight 3D-L4000 zawiera wszystkie tradycyjne narzędzia pomiarowe 3D, których oczekują użytkownicy, takie jak znajdowanie płaszczyzny i wysokości. Jednakże, jest on również wyposażony w pełny zestaw narzędzi wizyjnych 3D, zaprojektowanych w celu wykorzystania inspekcji w prawdziwej przestrzeni 3D.

W przeciwieństwie do typowych systemów 3D, które przetwarzają obrazy 3D na reprezentacyjne mapy wysokości 2D w celu podstawowej obróbki narzędzi, In-Sight 3D-L4000 pozwala użytkownikom umieszczać narzędzia wizyjne bezpośrednio na prawdziwych obrazach 3D części.

Prawdziwe kontrole 3D zwiększają dokładność i rozszerzają zakres rodzajów kontroli, które mogą być wykonywane. Co więcej, ponieważ inspekcje są przeprowadzane w 3D, użytkownicy mogą natychmiast doświadczyć, jak narzędzia wizyjne działają na rzeczywistej części.

In-Sight 3D-L4000 oferuje obecnie wiele dedykowanych algorytmów 3D, w tym Blob3D, PatMax 3D, Edge3D, ExtractSphere 3D, ExtractCylinder 3D i inne.

Począwszy od kompaktowej formy, poprzez laser bez efektu plamki i intuicyjny interfejs arkusza kalkulacyjnego In-Sight, In-Sight 3D-L4000 został zaprojektowany tak, aby pomóc klientom szybko i łatwo skonfigurować i uruchomić aplikacje 3D:

KUP SYSTEM WIZYJNY IM-SIGHT 3D-L4000 COGNEX
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem