Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Wywiad z ekspertem BERNSTEIN

Bezpieczeństwo dla ludzi i maszyn.

Jako dostawca przemysłowych technologii bezpieczeństwa i obudów, BERNSTEIN łączy te kompetencje w jednostkach biznesowych DETECT i PROTECT i wspiera klientów w realizacji Smart Factory. Portfolio produktów sięga od przełączników, czujników i obudów, poprzez systemy wsparcia i terminale obsługi, aż po rozwiązania systemowe do obsługi i zabezpieczania całych maszyn i systemów.

Kamień węgielny pod dzisiejszą nowoczesną technologię bezpieczeństwa został położony wraz z pierwszą wersją dyrektywy maszynowej w latach 90-tych.

W swojej obecnej wersji dyrektywa maszynowa jest nadal podstawą i manifestem bezpieczeństwa maszyn i urządzeń. Jej pierwszym celem było zharmonizowanie projektu. Temat „bezpieczeństwo i higiena pracy” oraz wizja projektowania maszyn tak, aby były jak najbezpieczniejsze, wynikały z wymogu dyrektywy maszynowej, aby przeciwdziałać wypadkom za pomocą odpowiednich technologii bezpieczeństwa.

Ten rozwój doprowadził do ogromnego zapotrzebowania na wyłączniki bezpieczeństwa z oddzielnymi aktuatorami – w firmie BERNSTEIN były to wyłączniki SK. W ten sposób produkcja stopniowo zaczęła się rozwijać. Sprzedaż wyłączników bezpieczeństwa stała się dla nas, jako firmy rodzinnej, „chlebem powszednim”. Z każdym nowym elementem rozwoju techniki zmieniały się wyzwania: pierwsza bezdotykowa technika bezpieczeństwa, przejście z elementów mechanicznych na elektroniczne, pierwszy krok w kierunku sterowania programowalnego – BERNSTEIN przez lata zawsze dostarczał swoim klientom właściwe rozwiązania.

W jakich branżach stosowane są komponenty Bernsteina?

Komponenty BERNSTEIN znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo odgrywa ważną rolę w maszynach i instalacjach. Dużą liczbę naszych klientów można znaleźć w branży budowy maszyn. Ale to tylko jeden z wielu przykładów.

Jak ważny jest obszar bezpieczeństwa przemysłowego w asortymencie produktów Bernstein?

Bezpieczeństwo pracy jest podstawowym założeniem naszych produktów w jednostce biznesowej „DETECT”. Wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą być chronieni przed urazami spowodowanymi przez maszyny i urządzenia, z pomocą przychodzą produkty BERNSTEIN.

Czy jest jakiś bestsellerowy produkt, który wyróżnia się w asortymencie Bernstein?

Szczególnie w przemyśle dźwigowym nasze charakterystyczne czerwone wyłączniki zawsze były bardzo dobrze znane i mają dużą wartość rozpoznawczą.

Czy ostatni rok zmienił podejście firmy do jej oferty?

Zasadniczo nasza idea inteligentnej ochrony maszyn i urządzeń nie zmieniła się wraz z pandemią. Rozszerzyliśmy jednak nasze portfolio o obszar „higieny” i oferujemy branży spożywczej, handlu detalicznego i gastronomii na przykład możliwość cyfrowego zliczania klientów.

Jakie plany ma Bernstein na najbliższe lata?

Nasz świat pracy stale się zmienia. Powodów jest wiele, a jednym z nich jest postępująca cyfryzacja, która wywiera trwały wpływ na wszystkie dziedziny. To właśnie w tym momencie w przemyśle jesteśmy poszukiwani jako profesjonaliści w zakresie ochrony maszyn i instalacji. Tworzenie sieci, gromadzenie, udostępnianie i wymiana danych będzie w przyszłości jeszcze bardziej centralnym elementem nowoczesnych technologii bezpieczeństwa.
Formuła firmy BERNSTEIN dla inteligentnego i skalowalnego pakietu całościowego do zabezpieczania maszyn i instalacji brzmi: SMART Safety System. Konsekwentnie rozwijamy ten system, żeby wspierać naszych klientów w realizacji ich indywidualnych Smart Factory.

Dziękuję za rozmowę.

BERNSTEIN, Porta Westfalica, Niemcy
bernstein.eu

Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:Authorized distributor in Poland of companies:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem