50% ulgi na roboty w Polsce od 01.01.2021

Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) podaje, że na świecie działa ok 2,7 mln robotów. Z roku na rok ilość stanowisk z robotami powiększa się, choć w 2020 roku nikogo nie zdziwi wyhamowanie tej tendencji z powodu pandemii. Są też takie opinie, że ograniczenie produkcji z powodu światowego lockdownu-u może paradoksalnie sprzyjać rozwiązaniom włączającym roboty do procesu produkcji.

W Europie największą ilością zrobotyzowanych stanowisk pracy mogą pochwalić się Niemcy (źródło).

Według IFR, w Polsce sprzedało się w 2019 roku 2,6 tysięcy robotów. Polski rynek nadal rozwija się, choć w tempie wolniejszym niż chcieliby przedsiębiorcy. Wielu z nich chciałoby jak najszybciej zwiększyć sprawność produkcyjną. Główną barierą jest wysoki wkład inwestycyjny. W zależności od funkcjonalności robotów ich koszt to co najmniej 100 tysięcy złotych plus dodatkowe koszty uzależnione od wybranych funkcji. Na takie wydatki mogą pozwolić sobie jak na razie większe firmy.

Zwiększenie poziomu robotyzacji w Polsce będzie sprzyjała ulga, jaką przewidziało Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Rozwoju. Od stycznia 2021 roku ma wejść w życie nowa ustawa zgodnie z którą „Przedsiębiorcy będą mogli dodatkowo odliczyć 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację, niezależnie od wielkości i rodzaju branży.” (źródło)

Ulga obejmie płatników PIT i CIT i będzie obowiązywać 5 lat do końca 2025 roku. Ulga będzie obejmować głównie zakup nowych robotów, oprogramowania, osprzętu, zakupu urządzeń BHP oraz szkoleń pracowników.

ROBOTY OD AUTOMATECH

Zespół inżynierów Automatech to eksperci od bezpieczeństwa maszyn i linii. Nasza oferta zawiera różnorodne, specjalistyczne usługi inżynierskie. Od ponad 25 lat przeprowadzamy integracje na liniach produkcyjnych, a w ostatnich latach również z zastosowaniem CELI ROBOTYCZNYCH I STANOWISK ZROBOTYZOWANCYH.

Poniżej kilka przykładów zrealizowanych integracji przez naszych inżynierów:

  1. INTEGRACJA STANOWISKA ROBOTYCZNEGO Z PRASĄ.

    Samodzielne stanowisko robotyczne podające (zamiast pracownika) materiał do prasy.

  2. APLIKACJA Z ZASTOSOWANIEM ROBOTA W ISTNIEJĄCEJ LINII PRODUKCYJNEJ.

    Zintegrowanie linii produkcyjnej obsługiwanej przez pracowników z robotem.

  3. PALETYZACJA PUDEŁEK.
  4. Zaprojektowanie oraz wykonanie stanowiska robotycznego do paletyzacji pudełek.

Wszystkie projekty integracji lub samodzielnego stanowiska z zastosowaniem robotów spełniają wymagania bezpieczeństwa.

Jeśli rozważają Państwo zastosowanie robota lub cobota na linii produkcyjnej w swoim przedsiębiorstwie, zachęcamy do przesłania zapytania do naszych inżynierów. Doradzą Państwu wybór robota lub cobota najbardziej odpowiedniego z punktu widzenia Państwa potrzeb.

W ofercie Automatech znajdziecie Państwo również inne obszary wsparcia technicznego, między innymi: audyty bezpieczeństwa, modernizacje maszyn i linii, dostosowanie maszyn do wymogów EU pod kątem bezpieczeństwa (znak CE), projektowanie oraz budowa szaf sterowniczych i wiele innych.

Pełną ofertę Automatech znajdują się na naszej stronie internetowej www.automatech.pl oraz www.bezpieczenstwo-maszyn.com.

Zachęcamy do przesłania zapytania:
tel.: (22) 753 24 80, (22) 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl
www.automatech.pl
www.automatechsklep.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com