Roboty przemysłowe

Współczesny, światowy rynek jest bardzo konkurencyjny i coraz trudniej osiągnąć wysoką jakość produktu lub usługi, jednocześnie obniżając koszty. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie automatyzacji w postaci robotów przemysłowych. Dzięki nim zwiększana jest wydajność procesów produkcyjnych, a także możliwe jest łączenie etapów produkcji zastępując np. kilka urządzeń robotem.

Kiedy zastosować robotykę w przedsiębiorstwie?
Podstawowym warunkiem zastosowania automatyzacji w procesie produkcji jest jej powtarzalność. Roboty będą miały również zastosowanie w zastępowaniu ludzi, gdy pracują oni w niebezpiecznym czy niekomfortowym środowisku (dymy, pyły, wysoka temperatura). Zastąpienie ludzi w takich warunkach pracy poprzez roboty przemysłowe, wpłynie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w zakładzie.
Dodatkowo wzbogacenie procesu produkcyjnego np. w systemy wizyjne, pozwala na bardziej wszechstronne zastosowanie robotów. Roboty przemysłowe, które już nie tylko „widzą” poprzez zintegrowane systemy wizyjne, ale też „czują” przetwarzając sygnały z różnego typu czujników wbudowanych, znajdują coraz szersze zastosowanie w nowoczesnych liniach i zakładach produkcyjnych. Produkcja masowa na światową skalę wymusza obecnie wdrożenia wysoce skomplikowanych i rozbudowanych systemów sterowania integrujących roboty z całymi systemami produkcyjnymi.
Unikalną cechą robotów jest możliwość ich zastosowania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a odpowiedni program pozwoli mu pracować również w przypadku przerwy w dostawach prądu. Dodatkowo zalety to zwiększenie precyzyjności i poprawa jakości wyrobu.

Przykładowe zastosowania robotów:

  • Obróbka narzędzi maszynowych
  • Usuwanie materiału
  • Paletyzacja i de-paletyzowanie
  • Obróbka materiałów
  • Spawanie, spawanie łukiem gazowym (łuk i rezystancja)
  • Montaż, składanie

Roboty przemysłowe – oferta Automatech

Robotyzacja procesów produkcyjnych, jest czymś więcej niż dołączeniem kolejnej maszyny, do istniejącego już parku maszynowego. Oferowane przez naszą firmę rozwiązania z zakresu robotyki są rezultatem wiedzy i doświadczenia z różnych gałęzi automatyki przemysłowej, którymi zajmujemy się od 1994 roku.

Na sukces naszych rozwiązań mają wpływ rzetelność i doświadczenie specjalistów Automatech, oparte na dobrej relacji z klientem.

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Poznając potrzeby i możliwości Państwa przedsiębiorstwa, dokładnie przeanalizujemy i zaprezentujemy rozwiązania, doradzimy w podjęciu optymalnych decyzji. Stosujemy w swoich aplikacjach produkty renomowanych, światowych producentów, gwarantujemy najwyższą jakość sprzętu, z gwarancją nawet do 10 lat. Dodatkowo oferujemy kontynuację współpracy oferując: obsługę techniczną, przeglądy, konserwację oraz szkolenia, żeby zapewnić nieprzerwane działanie systemów, z maksymalną wydajnością.

Viper 650, Omron

Zapraszamy Państwa do współpracy.
Kontakt:
e-mail: biuro.warszawa@automatech.pl
tel. (22) 753 24 80