Eksperci safety
Eksperci safety
Systemy wizyjne dla przemysłu
Systemy wizyjne
dla przemysłu
Systemy sterowania linii produkcyjnych
Systemy sterowania
linii produkcyjnych
Przedsiębiorstwo 4.0
Przedsiębiorstwo 4.0
PoprzedniPoprzedni
NastępnyNastępny

Rozwiązania safety Siemens wdrażane przez AUTOMATECH

Bezpieczeństwo maszynowe w obszarze nowych technologii.

Zastosowanie nowych technologii jest szczególnie zauważalne w ostatnich kilku latach: sztuczna inteligencja (AI), cyfrowy bliźniak, internet rzeczy (IoT), wirtualna rzeczywistość (VR), rzeczywistość rozszerzona (AR) – słyszymy o nich na co dzień, zarówno w kontekście udogodnień w życiu prywatnym (smart dom czy aplikacje do gier), ale przede wszystkim są osią nowoczesnych rozwiązań w praktyce produkcyjnej.

Dostawcy rozwiązań dla przemysłu regularnie wprowadzają na rynek komponenty z nowymi funkcjonalnościami, jednocześnie zapewniając rosnące wymagania bezpieczeństwa funkcjonalnego maszyn i urządzeń.

Dla firmy Siemens bezpieczeństwo funkcjonalne przynosi wiele korzyści, zarówno dla producentów jak i użytkowników maszyn:

AUTOMATECH PRZEPROWADZA INTEGRACJE W OBSZARZE SAFETY

Inżynierowie AUTOMATECH zrealizowali setki integracji podnoszących bezpieczeństwo funkcjonalne na liniach produkcyjnych wspierając polskie zakłady produkcyjne.

Projektujemy i realizujemy rozwiązania systemowe z zastosowaniem aplikacji oraz produktów najbardziej korzystnych dla założeń przeprowadzanej modernizacji. Na bieżąco dostarczamy klientom aktualną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego oraz zmian w obowiązujących dyrektywach i normach. O ostatnich zmianach w Dyrektywie Maszynowej 2006/42/WE pisaliśmy TUTAJ

Rozwiązania bezpieczeństwa przemysłowego od Siemens są tak projektowane, żeby korelowały z łatwością budowy systemu w zakładzie produkcyjnym i jednocześnie wykazywały dbałość o środowisko. Firma Siemens oferuje aplikacje oraz certyfikowane produkty przestrzegając międzynarodowych norm i przepisów.

Jednym z wielu przykładów może być Technologia Safety Integrated wbudowana w Totally Integrated Automation Siemens.
Firma Siemens oferuje komponenty, które, niezależnie od przeznaczenia i zadania, pozwalają na pracę w bezpiecznym i wydajnym środowisku.

Wśród rozwiązań safety firmy Siemens na pewno trzeba wyróżnić następujące:

KUP ELEMENTY SYSTEMU SIMATIC S7 SIEMENS
W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

MIRACJE DO WYŻSZYCH PLATFORM

Elementem bezpieczeństwa funkcjonalnego są procesy migracyjne do wyższych platform, kiedy producent informuje o zaprzestaniu wsparcia dla danych rozwiązań.
Kolejne wersje zastępują obecne, wprowadzając kolejne funkcjonalności dzięki nieustanne rozwijającym się nowym technologiom. Malejąca dostępność komponentów, brak wsparcia sprzętowego i serwisowego oraz niekompatybilność z najnowszymi wersjami to tylko niektóre zagrożenia mogące wpłynąć na sprawny przebieg procesów produkcji.

Przeczytaj więcej o procesie migracji do wyższych platform Siemens TUTAJ

* Źródło: www.siemens.com
Źródło zdjęcia w tekście: Siemens
Autoryzowany dystrybutor w Polsce firm:

Experts in Safety ● Automation Engineering

Automatech Sp. z o.o.
ul. Ewy 2, 05-816 Opacz - Kolonia

Bądź na bieżąco

Realizacja: ReklamaSem