Sunx ER-V/ER-VW

Jonizatory serii ER-V i ER- VW firmy Sunx służą do neutralizacji ładunków elektrostatycznych na powierzchniach i poprzez to podnoszą jakość w procesach produkcyjnych.

Podczas gdy na co dzień ładunki elektrostatyczne wywołują jedynie uczucia nieprzyjemności (stojące włosy, klejenie się toreb plastikowych) przy produkcji układów scalonych, półprzewodników, nośników danych (CD, DVD) mogą wywoływać milionowe szkody.

Powody powstania ładunków elektrostatycznych są różne: obok tarć o siebie dwóch rożnych materiałów, może to być również nacisk lub rozdzielenie dwóch materiałów.

Pomocą mogą być aparaty serii ER-V i ER-VW. Wytwarzają one strumień powietrza z dodatnimi i ujemnymi jonami. Jeżeli ten strumień powietrzny opłukuje naładowane powierzchnie, ładunki są neutralizowane. Jeżeli następnie np: powierzchnia jest pokrywana jakąś warstwą, wtedy błędy powstałe na skutek naładowania nie występują.

Jonizatory są zbudowane modułowo. Podczas gdy ER-VW dysponuje tylko dwoma dyszami ruchomymi, do ER-V można dołączyć dysze i liniały. Dla obsługi obiektów o dużych powierzchniach można zastosować kombinacje do pięciu jonizatorów.

E-ER-VW

1120

ERV

1112

Proszę przesłać broszuręProszę o przesłanie ofertyProszę o kontakt